Op vrijdag 16 september is Silke van de Gonda (Tymen 503 x Aarnold 471) op de Centrale Keuring uitgeroepen tot kampioen bij de enters. De merrie, gefokt door Gerard Karnebeek uit Goor en in eigendom van mevrouw Janneke Schäfer uit Zwolle showde veel ras, jeugd en een royale schouder en viel vooral op met haar lichtvoetige draf, zo lichtte jurylid Ester Reen toe.

Reservekampioen uit Modelmerrie Silke
Het reservekampioenschap was voor enter Sterre fan ‘e Ridderdijk (Auwert 514 x Eibert 419), gefokt en in eigendom van Annie en Tiemon Duiven uit Hartwerd. De langgelijnde Sterre is voorzien van droog beenwerk, stapt actief en draaft met takt en ruimte. Sterre is een dochter van Modelmerrie Silke fan ‘e Ridderdyk Model AAA (Eibert 419) die op zaterdag nog zal optreden in de rubriek met Modelmerries.
Rubriek met vier enters
De klasse met entermerries was uiteindelijk met vier stuks klein maar fijn. Ook de veulenkampioen van 2021, Rens fan ‘e Horne Zathe (Tiede 501 x Norbert 444) liep mee en de vierde jaarling die in deze klasse meeliep was Silke van de Polderhoeve (Tymen 503 x Markus 491).