Djoerd 473 verhuist naar Brookside Friesians in Amerika

Op woensdag 21 augustus is KFPS dekhengst Djoerd 473 (Jerke 434) vanuit zijn stal bij De Nieuwe Heuvel in Lunteren vertrokken naar zijn nieuwe eigenaren in Amerika: Justin en Danielle Piascik van Brookeside Friesians. Djoerd zal in de Verenigde Staten en Canada zijn dekcarrière voortzetten.

Sport predicaat in dressuur en tuigen

Djoerd 473 is tien jaar geleden geboren als Djoerd van Stal Linde en werd gefokt bij Ger van der Linden in Loosdrecht. Hij is een zoon van Jerke 434 uit de Ster Preferente Prestatiemoeder Sjieuwke fan Unia State (Bonne 341), stam 40.
In 2012 ging de hengst het Centraal Onderzoek in en kwam als topper van het zadelexamen eruit, met een uitstekende stap en ruimte in de beweging. Djoerd was daarbij jaargenoot van hengsten als Bartele 472, Epke 474 en Aarnold 471. De veelzijdige Djoerd verdiende zowel in de dressuur als in het tuigen zijn Sport predicaat. Met Monique van der Meij werd hij in 2017 reservekampioen in de Z2.

 

Vorig artikelPilot hengstenselectie: geen beoordeling in de kooi tijdens Hengstenkeuring
Volgend artikelFan Synaeda heerst op de fokdag in Blauwhuis