51 hengsten door naar derde bezichtiging

De tweede bezichtiging leverde op donderdag 10 januari tijdens De Hengstenkeuring 2019 een selectie van 51 hengsten op die naar de derde bezichtiging gaan. ‘Goed gelijnde hengsten met veel rasuitdrukking en in doorsnee een prima achterbeengebruik’, reageerde juryvoorzitter Harrie Draaijer. ‘We hebben veel keuze en kunnen met de derde bezichtiging de puntjes op de i zetten.’

Met 11 zonen is Johannes 484 -net als na de eerste bezichtiging- hofleverancier, zijn vader Tsjalle 454 tekende voor het vaderschap van 7 zonen en Jouwe 485 eindigde met 6 hengsten op de derde plaats van meest invloedrijke vaderdieren bij deze tweede bezichtiging.
Donderdag kwamen er 89 hengsten in de ring, aan het eind van de dag stond de teller op 51 hengsten die terugkomen voor de derde bezichtiging. Draaijer geeft aan dat de paarden dan in de ring beoordeeld gaan worden. ‘We kunnen ze nog beter op stand beoordelen en de beenkwaliteit bekijken.’

De volgende hengsten zijn door naar de derde bezichtiging:
3. Robyn O. (Alwin 469 x Beart 411)
11. Zander (Fabe 348 x Karst 362)
13. William fan Steendans (Tsjalke 397 x Jisse 433)
26. Wessel van de Demro Stables (Tsjalle 454 x Teunis 332)
28. Zeeger t. fan ‘e Boppelanne (Tsjalle 454 x Gjalt 426)
30. Wout fan de Ketting (Tsjalle 454 x Doaitsen 420)
32. Waldemar fan Lutke Peinjum (Wybren 464 x Maurits 437)
37. Zorro B (Bartele 472 x Meinse 439)
51. Xander T.T (Hessel 480 x Beart 411)
52. Wibald Z. (Hette 481 x Beart 411)
53. Wouter van Schafer (Norbert 444 x Lolke 37
62. Bauke K. (Fabe 348 x Fridse 423)
77. Aart fan Osterberg (Beart 411 x Doaitsen 420)
87. Auke van Nico Stables (Fabe 348 x Pier 448)
89. Carsten fan Stal Sibma (Maurits 437 x Dries 421)
93. Berend Fan’t Alddjip (Maurits 437 x Jisse 433)
96. Age Hielke Z. (Norbert 444 x Doaitsen 420)
103. Bernhard P. (Mewes 438 x Onne 376)
116. Bentley Oet Oale Kloosterveen (Thorben 466 x Jisse 433)
123. Auke fan de Klaster (Thorben 466 x Tjalf 443)
128. Allert van de Demro Stables (Tsjalle 454 x Uldrik 457)
131. Amano (Tsjalle 454 x Doaitsen 420)
132. Ale fan Eagmaryp (Tsjalle 454 x Haitse 425)
136. Bernd fan de Keningswei (Tsjalle 454 x Tsjerk 328)
158. Ayke van ’n Elsmos (Alke 468 x Beart 411)
162. Andre fan ‘e Goëngamieden (Alke 468 x Gjalt 426)
182. Berend K. (Alwin 469 x Uldrik 457)
188. Atse fan it Skar (Alwin 469 x Doaitsen 420)
201. Alexander H (Bene 476 x Sape 381)
202. Benjamin (Bene 476 x Beart 411)
223. Bernlef fan ’t Fjildhûs (Gerben 479 x Dries 421)
229. Beant fan de lege Geaën(Hessel 480 x Tsjalle 454)
238. Aitse R.V.(Hessel 480 x Jasper 366)
248. Berend fan ’t Kroese Beamke (Haike 482 x Olof 315)
251. Ane fan de Adelvej(Jehannes 484 x Harmen 424)
254. Ate fan é Hameren (Jehannes 484 x Loadewyk 431)
255. Bernardus L.W. (Jehannes 484 x Gjalt 426)
256. Aise van het Donckse Hof (Jehannes 484 x Andries 415)
258. Berny van de Meikade (Jehannes 484 x Norbert 444)
269. Alco van de Demro Stables (Jehannes 484 x Fetse 349)
270. Brend Abe fan Galinga State (Jehannes 484 Norbert 444)
274. Bjinze fan de Lege Geaën (Jehannes 484 x Folkert 353)
276. Bronger fan ‘e Koaten (Jehannes 484 x Rindert 406)
279. Charlie van ’t Wolske Veld (Jehannes 484 x Beart 411)
285. Bono v/d Bokkefarm (Jehannes 484 x Norbert 444)
289. Bruce van Winnehof (Jouwe 485 x Maurus 441)
292. Bieuwe fan Hindrik’s Hiem (Jouwe 485 x Take 455)
296. Bouwe van Dijkstra State (Jouwe 485 x Haitse 425)
297. Boucke van Strikkenhof (Jouwe 485 x Doaitsen 420)
299. Auke van Hilberalti (Jouwe 485 x Norbert 444)
300. Bauke Ven (Jouwe 485 x Uldrik 457)