De jonge Herre 524 is kampioen jonge hengsten geworden op zaterdag 15 januari tijdens de Hengstenkeuring 2020. Reserve werd stalgenoot Teun 505. Bij de laatste vier kandidaten voor de titel hoorden ook Gosse 526 en Tymen 503. ‘Deze vier hengsten zijn de top van deze klasse met jonge hengsten’, complimenteerde Sabien Zwaga die het moeilijk kiezen vond. ‘Maar het gaat om het moment van nu.’
Jeugdige debutant
De atletische jeugdige Herre 524 maakte zijn debuut als KFPS stamboekhengst op de Hengstenkeuring, maar wist een zeer constante en indrukwekkend soepele presentatie neer te zetten. Herre 524 is gefokt en in eigendom van Gerben en Klaske de Vries van fokkerij Fan Hylpen en viel op door een sterk en snel achterbeen en een mooie opwaartse draf. De fraai gemodelleerde Teun 505, de kampioen van de jonge hengsten vorig jaar, werd reserve. Teun 505 is in eigendom van Tjalling de Boer en daarmee staan de kampioen en de reservekampioen beiden op stal bij Stal fan de Kadyk.
Finale met 12 hengsten
De finale startte met 12 hengsten die zich plaatsten voor het kampioenschap bij de jonge hengsten, of beter gezegd de hengsten die nog niet goedgekeurd zijn op afstammelingen. Vandaar dat ook de 13-jarige Elias 494 in de selectie voor het kampioenschap meeliep, én Martzen 521 die ook via het Verkort Onderzoek als oudere hengst is ingestroomd. Menne 496, Tymen 503, Matthys 504, Teun 505, Auwert 514, Arent 515, Beant 517, Foeke 520, Herre 524 en Gosse 526 maakten het twaalftal compleet. Na een eerste selectie ging het nog tussen Menne 496, Tymen 503, Teun 505, Auwert 514, Arent 515, Beant 517, Herre 524 en Gosse 526. Na twee ronden in draf bleven er uiteindelijk vier over, waarbij de rastypische sterk bewegende Tymen 503 en de indrukwekkend soepele Gosse 526 het net niet tot de laatste twee brachten.