Ulbe 506 wint Horses2fly sportcompetitie tuigen jonge hengsten/ruinen

Sybren Minkema - Ulbe 506 KFPS Hengstenkeuring 2019 © DigiShots

De KFPS stamboekhengst Ulbe 506 (Anders 451) was op vrijdag 10 januari de beste in de Horses2fly sportcompetitie tuigen bij de 5- en 6-jarige hengsten/ruinen.

Met takt en sterk achterbeen

Rijder Sybren Minkema was helemaal uitgelaten. ‘Er valt wat spanning van me af. Ulbe is wel een stamboekhengst, en hier zitten allemaal fokkers op de tribune, dus ik wilde hem wel goed laten zien.’ Ulbe showde veel takt en gebruikte zijn achterbeen sterk. De aanwezige Denen -Ulbe is gefokt en in gedeeltelijk eigendom van de Deense fokkers Jørgensen- maakten er, aangemoedigd door speaker Henk Dijkstra, een feestje van in Leeuwarden.

Prachtig voorbeen Tjabe

De overkamping ging tussen Ulbe en de uiteindelijke reservekampioen Tjabe van de Demro Stables (Tsjalle 454), die met Age Okkema aan de leidsels imponeerde in zijn voorbeengebruik.

Vorig artikelBerber van der Veer en Rinse P.J. met lef naar kampioenschap Horses2fly KFPS Sportcompetitie Young Riders
Volgend artikelFoto’s jubileumeditie FRIESIAN PROMS