Zwen (Wobke 403) kampioen op fokdag Zweden

Fokdagkampioen in Zweden: Zwen af Vibbleboda (Wobke 403 x Fabe 348) met Jerry Hamming.

Op de fokdag in Zweden op 27 augustus in Stromsholp werd de zesjarige hengst Zwen af Vibbleboda (Wobke 403 x Fabe 348) fokdagkampioen. De wat klassieke, heel rassige hengst van Mia-Maria Andersson en gefokt door Lota Johansson, kreeg van juryleden Esther Reen en Manuel Gasseling een Ster. ‘Hij heeft veel behang, een mooi koppie en een hele correcte draf’, luidde de jury toelichting.

Renate van Aasa Ster (Tsjalle 454 x Hinne 427)

Tweede premie Ster

Op de fokdag verdiende ook de achtjarige Renate van Aasa (Tsjalle 454 x Hinne 427) van Dietlind von Domarus, en gefokt door Asa Palonto een Ster. De veulenboekmerrie werd beloond met een tweede premie . Bij de veulens kreeg er één een oranje lint: Rastimus fran Norrhult (Sipke 450 x Tsjalle 454).

IBOP van 78,5 punten

De Vibbleboda fokkerij had een bijzonder goede dag. De achtjarige Runar af Vibbleboda (Beart 411 x Fabe 348) van Mia-Maria Andersson en Nathalie Eklund haalde in de IBOP 78,5 punten, met een 8 voor stap.

Runar af Vibbleboda (Beart 411 x Fabe 348)
Runar af Vibbleboda (Beart 411 x Fabe 348) 78,5 punten in de IBOP

Op de facebook pagina van het Zweedse stamboek zijn veel korte video’s te vinden van de fokdag.

Vorig artikelJan Eppinga pakt voor het eerst tweespantitel
Volgend artikelKroonmerrie Tsjarina Diana A.B. (Alwin 469) fokdagkampioen Baar